5 sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu w góry

5 sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu w góry

Marzy Ci się wyjazd w góry ale nie zaplanowałeś go w miesięcznym budżecie albo masz dużo wydatków i nie możesz pozwolić sobie na wydanie zbyt dużo pieniędzy na wakacje? Podpowiadamy, jak obniżyć koszty takiego wyjazdu.

1. Zaplanuj wyjazd z wyprzedzeniem

Skorzystaj z opcji first minute! Wiele hoteli czy pensjonatów oferuje atrakcyjne rabaty za wczesne dokonywanie rezerwacji. Cena za zakwaterowanie przy wczesnych wpłatach może być niższa nawet do 30%. To nie tylko komfort cenowy, ale i duży wybór dostępnych ofert. Z opcji first minute skorzystać możesz także przy zakupie biletów kolejowych czy autobusowych oraz skipassów.

2. Nie miałeś czasu? Skorzystaj z opcji last minute

Planowanie z wyprzedzeniem nie jest twoją mocną stroną? Skorzystaj z ofert last minute. Wiele miejsc oferuje noclegi w dużo atrakcyjniejszych niż standardowe cenach. Obniżka wynika z niedostatecznego obłożenia – korzystając tej opcji możemy upolować nocleg w naprawdę atrakcyjnej cenie. Wystarczy znać termin urlopu, spakować walizkę i szukać atrakcyjnych ofert na stronach internetowych. Uwaga! W przypadku ofert last minute liczy się czas podejmowania decyzji, zwykle są to ostatnie miejsca. Opcja ta może nie sprawdzić się więc w przypadku wyjazdów na wczasy z większą ekipą znajomych. No chyba, że zakwaterowanie w różnych ośrodkach nie jest problemem.

3. Wybierz termin poza wysokim sezonem

W szczycie sezonu urlopowego drogie jest wszystko – noclegi, atrakcje, a nawet jedzenie w knajpach. Nic dziwnego, wiele miejscowości zarabia na siebie jedynie przez parę miesięcy w roku. Jeśli masz możliwość, wybierz się na wakacje poza wysokim sezonem – góry nadal będą piękne, a Ty zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

4. Standard zakwaterowania

Przeanalizuj swoje potrzeby – czy naprawdę musisz mieszkać w czterogwiazdkowym apartamencie tuż przy głównej ulicy? Ceny noclegów w miejscach oddalonych nawet jedynie 2 km od ścisłego centrum znacząco spadają, a lokalizacja nie wpływa przecież na jakość wypoczynku. Wiele hosteli prócz standardowych tzw. dwójek, oferuje miejsca również w pokojach wieloosobowych. Planujesz wyjazd z przyjaciółmi? Wybierz pokój tego rodzaju.

5. Planowanie wydatków: jedzenie

Codzienne stołowanie się w knajpach może solidnie nadwyrężyć każdy budżet. Wybierając rodzaj zakwaterowania zwróć uwagę na to, czy będziesz mieć dostęp do wspólnej kuchni lub chociaż czajnika. Ta opcja umożliwia przygotowanie potraw we własnym zakresie, a wypad do knajpy nie będzie obowiązkiem, a miłym urozmaiceniem.